Український Ігровий Портал

Prey – наслідки експерименту

9.04.2017 | Prey

Prey – це не пріквел, не сіквел і не рімейк, це самостійна гра, події якої розгортаються в окремому всесвіті. Єдине, що є спільного в оригінальній та новій іграх – космос та інопланетяни, та й прибульці надто відрізняються від тих, з ким нам доводилося битися ще одинадцять років тому.

Prey – наслідки експерименту

Що ж таке Prey?


Prey відправляє нас у альтернативну реальність 2035-го року. Цей світ досить схожий на наш, за виключенням однієї події, яка змінила хід історії – Кеннеді пережив замах. І ще прибульці… Вони були помічені на орбіті Землі. Інопланетна загроза цивілізації стала поштовхом для створення космічної станції, як дослідницького центру та одночасно «в‘язниці» для прибульців. Вчені намагалися знайти застосування інопланетянам у військових цілях, але проект було закрито, коли космічні істоти пробили захист та знищили усю команду. Через тридцять років приватна корпорація TransStar викупила станцію та перетворила її у власну космічну лабораторію, яка тепер носить ім‘я «Талос-1».

Prey

Прибульці захопили космічну станцію, і лише ви, Морган Ю, у змозі зупинити їх та врятувати людство від тифонів. Розробники з Arkane Studios усіма силами намагаються надати проекту нове життя, надихаючись легендарними BioShock та System Shock. На відкритій космічній станції все буде залежати від дій та вибору гравця, рішення формуватимуть стиль гри. Нам доведеться досліджувати, битися та освоювати навички земного та неземного походження – маємо таке собі поєднання рольової та пригодницької гри разом з бойовиком.
В протистоянні з тифонами нам треба буде розкрити таємницю власної особистості та дізнатися, чому ми опинилися на «Талосі-1». Як виявляється, Морган – ключовий учасник експерименту, який покликаний раз та назавжди змінити людство. Ви прокидаєтеся на борту космічної станції «Талос-1» на орбіті Місяця. Як тільки ви потрапляєте у головний хол, стає очевидним, що тут сталося щось жахливе. Як ви сюди потрапили? Що взагалі відбувається? Як вибратися живим зі станції? Вам доведеться шукати відповіді на ці запитання.

Навички важливі


Локації матимемо великі та багаторівневі. Доступ до деяких зон буває заблокований, тут на допомогу прийдуть уміння. По усім локаціям розкидані так звані нейромоди, які усіляко допомагають покращити ваші навички. Процедура болюча (проникнення голок у око), але вкрай ефективна.
Полюбляєте зламувати усе підряд – прокачуйте навичку хакера, до вподоби інженерна справа – є і такий навик, а хочете бути могутнім дядьком – нарощуйте силу. Наприклад, якщо дозволяє навичка, можна зламати панель приладів замість того, щоб шукати відповідний код до неї. Сам злом представляє собою нескладну міні-гру. Якщо все ж не вистачить навичок, щоб потрапити в ту чи іншу закриту зону, ви все рівно зможете туди повернутися, адже після певного етапу, вся станція «Талос-1» буде відкрита для вивчення.
У Prey ви можете отримати доступ до унікальних можливостей. Вже на початку гри ви зможете перейняти у невеликого тифона-міміка здатність до мімікрії, яка дозволить приймати форму будь-якого предмету на борту «Талоса-1». Розмір має значення: спочатку ви будете прикидатися чимось невеликим, на кшталт чашки, чайника, лампи чи банана, але з часом навчитеся перетворюватися на складніші предмети: робота-оператора чи величезну батарею турелей. Для прихованого проходження – це незамінна здатність: можна влаштувати засідку ворогу, або сховатися від того, хто набагато сильніший за вас. Використати мімікрію можна і з іншою користю, наприклад, проникнути у закриту кабіну служби безпеки, перетворившись на щось маленьке та протиснувшись крізь щілину.




Навички – це добре, але хочеться і постріляти


Ваша перша зброя – промисловий розвідний ключ «Гефест», що має досить примітивний вигляд. Але не варто нехтувати ним, така зброя може стати надзвичайно корисною у безвихідних ситуаціях, наприклад, використавши усі патрони, будете відчайдушно прориватися у сусідню кімнату, щоб дістати хоча б якісь боєприпаси.

Prey

Тактичний помповий дробовик «Трон Д4» чудово підходить для ближнього бою, а пістолет з глушником ППН швидко знищує маленьких тифонів на кшталт міміків. Також буде доречним використовувати шокер «Приголомшувач», який не лише наносить шкоду механічним цілям, але й тимчасово оглушає деякі види тифонів. Гарна порада – використовуйте шокер проти людей, особливо проти тих, чию свідомість захопив тифон-телепат, якщо хочете, аби вони вижили.
Варто пам‘ятати, що вся ця зброя (і боєприпаси) зустрічаються рідко, оскільки «Толос-1» - це не військова база, а лише приватна лабораторія у міжпланетному просторі. Зброя, як правило простенька, є у офіцерів служби безпеки.
Втім ти знайдеш немало екзотичних пристроїв, створених талановитими вченими «Толоса-1» на випадок, якщо тифони вирвуться на волю. Універсальною зброєю є ГІПС-пушка, яка стріляє струменем піни, що швидко застигає. Вона липне до всього, сковує прибульців, робить їх нешкідливими. Таку піну також можна використати як сходи, щоб дістатися кудись вище. Квазікорпускулярний струменемет TS-QPB-S11 – ще одна розробка апаратної лабораторії. Ця експериментальна зброя заряджає противника нестабільними часточками, дозволяючи запустити вибухову ланцюгову реакцію, коли декілька тифонів знаходяться поряд. Але знайти цю зброю буде не просто.

З гранат нам запропонують утилізуючі, що ідеально підходять для зачистки кімнати. Утилізуюча граната втягує усі предмети у невеликому радіусі навколо себе та випльовує шматочки матеріалів. Але поводитися з гранатою треба обережно, триматися від неї подалі, щоб не переробила і вас самих.
У запасі також буде приманка, що випромінює психолюмінісцентне світіння, яке притягує тифонів, збираючи їх разом у стороні від вас. Варто лише їм відволіктися на світло приманки, ви їх легко здолаєте.

Prey

Допоміжне спорядження


Транскриптор – це пристрій, що дозволяє дізнатися про події на «Толосі-1». Кожен працівник корпорації TransStar має такий девайс. Він дозволить вам спілкуватися з іншими членами екіпажу, читати замітки, знайдені на станції, слідкувати за спорядженням та керувати здібностями – людськими та інопланетними.
Інший важливий предмет, який ви вже виготовите в перші години перебування на станції, - рухома установка «Артакс». Прикріпивши її до уніформи, ви зможете переміщуватися в нульовій гравітації і на борту «Толоса-1», і за її межами.
Виміряти мозкову активність паранормальних істот та здобути здібності прибульців допоможе психоскоп. Єдиний мінус – тифонів треба сканувати, поки вони живі, що досить небезпечно. Сканування прибульців розкриває не лише їхні вміння, але й цікаві описи та інформацію про їхню вразливість.

Prey

Картинка Prey


Гра використовує рушій CryEngine, а не Void, як для Dishonored 2. Картинка викликає приємні почуття. Arkane відома чудовим підходом у розробці інтер‘єрів рівнів та до дизайну в цілому. Prey не стала виключенням. Стиль оформлення змінюється в залежності від цілей, які виконують ті чи інші секції на станції. Характерні лабораторні рівні змінюються вузькими службовими коридорами та проходами без світла. Тут же можна зустріти робочі столи та приватні кабінети з багатими прикрасами. Найцікавіше, що ці переходи не кидаються в очі.



Схоже, що на нас чекає гарна та ефектна гра з цікавим та міцним сюжетом. Хлопці з Arkane постійно акцентують увагу на тому, що для кожного гравця проходження буде унікальним. Скоро власноруч зможемо все це в повній мірі перевірити – вихід Prey відбудеться 5-го травня 2017 року на PC, Xbox One та PS4.

Обговорення